Rundfjellet 785 m

Rundfjellet 785m

Vertikální metry: 750 metrů

Čas tůry: 2 hodiny

Orientace: NW

Sklon: 30°

Den č. 1 – přílet do Tromso, první kopec

V páteční podvečer posledního dne v dubnu 2016 přilétáme do největšího (podle rozlohy) Norského města Tromsø, ležícího přibližně 400 kilometrů polárním kruhem. Jsme parta čtyř skialpinistů z Beskyd, Barča s Radovanem a Jiří s Klárou.

Pavel nás cestou z letiště trošku zaskočí otázkou, zda chceme jít ještě dnes na „seznamovací“ tůru společně s druhým Pavlem. Je asi 17 hodin, překvapeně na sebe koukneme a trošku váhavě souhlasíme. Tím se roztočil kolotoč nákupů, přebalování a přesunů, který trval až do našeho odletu.

Kolem 19 hodiny tedy stojíme na úpatí našeho prvního kopce v Tromsø, kterým je Rundfjellet 785 m. Nastupujeme u hospodářského stavení a pokračujeme břízovým lesem. Pavel 2 vede stopu podvečerní horskou krajinou a slibuje krátkou túru s necelými 800 m převýšení. Na vrcholu je hezký mohutný mužík. Rychle se fotíme, svačíme a hurá na sjezd. Sníh je ale krustovitý a viditelnost díky difuznímu světlu bídná. Denního světla je ale na naše poměry habaděj. Barča si hned pod vrcholem vyrobí v otočce namožené koleno, které ji pak připomíná tento první sjezd celý náš další pobyt.

Naštěstí skoro všechny další uskutečněné sjezdy byly v mnohem lepším sněhu. Večer jsme ještě pozvaní na výbornou rybí polévku k ruské přítelkyni od Pavla. Spát jdeme až po půlnoci, což se až do konce našeho pobytu nezměnilo, to celodenní světlo nás prostě pořád mátlo.

https://goo.gl/photos/UdVmH1LvGhWCPrMSA